pl en de fr
30-10-2018

Seniorze zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Pod takim hasłem w trosce o bezpieczeństwo osób starszych w dzielnicy Żoliborz odbyło się spotkanie seniorów z policjantami Komendy Rejonowej Policji Warszawa V i Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz z udziałem przedstawicieli delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Spotkanie odbyło w dniu 26 października br. w Domu Seniora „Piękny Brzeg” przy ul. Popiełuszki 16.

W czasie spotkania przypomniano seniorom występujące najczęstsze zagrożenia na jakie są szczególnie narażeni ze strony przestępców. Szczegółowo zostały zaprezentowane sposoby wyłudzania pieniędzy przez oszustów min. poprzez dobrze znaną metodą „na wnuczka”, następnie przekształconą przez przestępców w metodę „na policjanta”, „na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji” czy też „na prokuratora”. W dalszej części spotkania udzielono seniorom najważniejszych praktycznych rad z zakresu bezpieczeństwa takich jak: zamykanie drzwi na klucz lub wewnętrzny zamek, zamykanie drzwi tarasowych oraz włączania alarmu, zachowania szczególnej ostrożności podczas wizyt osób nieznajomych podających się min. za pracownika zakładu energetycznego czy opieki społecznej, kierowania się zawsze zasadą nie wpuszczania osób nieznanych do domu oraz nie trzymania w domu rzeczy wartościowych i oszczędności, które najlepiej zdeponować w sejfie lub w banku.

Seniorzy w trakcie spotkania chętnie zadawali pytania dotyczące ich bezpieczeństwa, a także dzieli się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami w tym zakresie.

Na zakończenie spotkania pracownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Żoliborz wręczył seniorom ulotki informacyjne oraz opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

45032949 374536269955837 2290889238759079936 n

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza