Wydarzenia ekologiczne

Na parkingu przy żoliborskim ratuszu odbyła się druga edycja dzielnicowych Warszawskich Dni Recyklingu. W tym samym czasie w Pasie Nadwiślańskim. zorganizowano akcję „Sprzątanie Świata” Każdy uczestnik w zamian   za zebrany worek odpadów otrzymywał kupony na sadzonki roślin, które można było odbierać w punkcie informacyjno-edukacyjnym, który funkcjonował na tyłach naszego Urzędu.
W sobotę, 21 maja, rozpoczynają się Warszawskie Dni Recyklingu. Zapraszamy mieszkańców do przyniesienia surowców wtórnych (zużytych farb, baterii, świetlówek, aerozoli, surowców wtórnych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego). W zamian za przekazane odpady będzie można otrzymać sadzonki roślin (krzewów, kwiatów i ziół).

Warszawa od lat konsekwentnie podnosi standardy i wkłada wiele pracy by być miastem czystym i ekologicznym. Zakup niskoemisyjnego taboru komunikacji miejskiej to tylko jeden ze sposób na poprawę jakości powietrza w stolicy. Problemem pozostają pyły wytwarzane przez indywidualne źródła ciepła.

32. konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni” wystartował już 11 kwietnia 2015 r. Konkurs adresowany jest do mieszkańców Warszawy, firm oraz do instytucji publicznych działających na terenie stolicy. Z nadesłanych zgłoszeń jury wyłoni zwycięskie realizacje dotyczące zieleni w przestrzeni miejskiej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 czerwca 2015 r. Organizatorami konkursu są Towarzystwo Przyjaciół Warszawy oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Kuratorami 32. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” są Kwiatuchi.

Zachęcamy do obejrzenia krótkich filmów - „Energosztuczki”, które pokazują, jak w łatwy sposób przy codziennych czynnościach optymalizować zużycie mediów. Przypomną o gaszeniu światła w nieużywanych pomieszczeniach, zakręcaniu kranów z wodą podczas mycia zębów, pokażą zalety energooszczędnego oświetlenia. Podpowiedzą, czym się kierować wybierając sprzęt gospodarstwa domowego jak również zmobilizują do ekologicznego podróżowania.