pl en de fr

Uncategorised

Wiersze Alicji Kraty z ostatnio wydanego zbioru Obrazy poruszane słowami, recytowane przez autorkę do obrazów autorstwa Mariusza Zdybały, ilustrowane piękną muzyką klasyczną, otwierają przestrzeń do dialogu, a uczucia inspirują do rozmowy, do której autorka będzie zachęcać uczestników spotkania. Alicja Krata – mediatorka, założycielka Fundacji MEDIARE oraz grupy SENSYTYWNI.PL – Rozmawiajmy!

31.05.2019 – piąte, 18:30
MAL Marii Kazimiery 20/1

Nepal – magiczny kraj z magicznymi górami, które zachęcają nie tylko do wspinaczki, ale także do trekkingów. Wspaniałe trasy do: Sanktuarium Annapurny, Świętych Jezior Śiwy, doliny Langtangu oraz w Masywie Mont Everestu to nie jedyne atrakcje. Przepiękne stare królewskie miasta Patan, Bhaktapur i Katmandu zauroczą każdego, kto je zobaczy. Najbardziej niebezpieczne lotnisko świata w Lukli, Nemche Bazar – mała osada w sercu Himalajów mająca wielkomiejski szyk to dodatkowe atrakcje, których nie wolno pominąć. O podróżach do Nepalu opowie Elżbieta Wichrowska-Janikowska – z zawodu prawniczka, z zamiłowania podróżniczka, projektantka ogrodów, publicystka. Autorka wielu publikacji, zwłaszcza z zakresu prawa pracy. Podróżuje od ponad trzydziestu lat. Zwiedziła prawie całą Europę oraz wiele krajów w innych częściach świata. Interesują ją zarówno cuda przyrody jak i dzieła stworzone przez człowieka. Kocha góry. Namiętnie jeździ na nartach biegowych, a od kilku lat maluje akwarelami i pastelami oraz tańczy tango argentyńskie.

30.05.2019 – czwartek, 18:00 – 19:30
MAL Marii Kazimiery 20/1

 

O artyście opowie jego prawnuk, Michał Fogg, który zaprezentuje prywatne zdjęcia artysty, okraszone opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jakim był człowiekiem, prywatnie i zawodowo? Jak wyglądała jego kariera i czy wszystkie legendy dotyczące Mieczysława Fogga są zgodne z prawdą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeć będzie można ze źródła, bez domysłów i przypuszczeń. Legenda Mieczysława Fogga w zderzeniu z rzeczywistością, a wszystko to przeplatane utworami z repertuaru bohatera w wykonaniu Pana Wojciecha Dąbrowskiego.

Michał Fogg - patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record animator i DJ polskiej muzyki rozrywkowej sprzed lat, organizuje koncerty i recitale, współtwórca audycji „Wieczorek przy mikrofonie”, autor audycji „Retrofonia” i cyklu koncertów w studiu koncertowym Polskiego Radia „Retrofonia Koncertowo”.

29.05.2019 – środa, 19:00
MAL Marii Kazimiery 20/1

Kameralne warsztaty Powiedz Życiu Tak Cię Kocham! dla rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz wszystkich, którzy na co dzień zajmują się dziećmi niepełnosprawnymi (terapeutami, rehabilitantami) i chcą pomagać im jeszcze lepiej, budując most porozumienia przede wszystkim z ich rodzicami.

Warsztaty prowadzi Aleksandra Utracka-Skoczeń matka niepełnosprawnej 7 letniej Tosi, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce (ma też autyzm, padaczkę i niepełnosprawność intelektualną), autorką książki "Tak Cię kocham" - niepełnosprawne dziecko to nie koniec świata, założycielką bloga www.tuletole.pl oraz firmy produkującej pomoce do snu i odpowiedniej pozycji dla osób niepełnosprawnych www.tulimy.com.pl. Obowiązują wcześniejsze zapisy. 25.05.2019 – sobota, 14:00 – 16:00
MAL Marii Kazimiery 20/1

Dyżurujący urzędnicy pomogą mieszkańcom w napisaniu projektów obywatelskich.

25.05.2019 – sobota, 10:00 – 13:00
MAL Marii Kazimiery 20/1

Krzysztof Sosnowski, artysta malarz z Żoliborza, zaprasza dzieci na rozwijające wyobraźnię zajęcia plastyczne. Tym razem będziemy malować obrazek dla mamy.

24.05.2019 – piątek, 17:30 – 19:00
MAL Marii Kazimiery 20/1
Wstęp wolny

22.05.2019 – środa, 10:00 – 13:00
Park Kępa Potocka
Turniej gry w bule dla niepełnosprawnych .
Wstęp wolny

18.05.2019 – sobota, 10:00 – 12:00
Park Fosa i Stoki Cytadeli, ul. Wybrzeże Gdyńskie

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Żoliborza na spacer, który poprowadzi żoliborski ogrodnik – Tomasz Niewczas. Poznamy dziką stronę naszych parków. Dowiemy się jak chronić i sprzyjać dzikiemu życiu w parkach. Zapraszamy miłośników fauny i flory. Zbiórka: przy stawie w Parku Fosa od strony Wisłostrady.

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Żoliborza na potańcówkę przy znanych i lubianych utworach muzycznych.

17.05.2019 – piątek, 15:00 – 18:00
Szkoła Podstawowa nr 392 im. Jana Bytnara ps. „Rudy” aleja Wojska Polskiego 1a

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza