Aktualności sportowe

XI Żoliborski Turniej Niepodległości w piłce nożnej na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych naszej dzielnicy. W tym roku, w świąteczny poniedziałek (11 listopada) rywalizowało 16 drużyn, czyli prawie 100 małych piłkarzy z rocznika 2011. Turniej, rozgrywany w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 267, rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Paweł Michalec.

Na początku października rozegrano dzielnicowe eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej w kategorii młodzieży. W zawodach bezapelacyjnie najlepszą drużyną została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 392 im. Jana Bytnara ps. „Rudy”, pewnie pokonując wszystkich rywali.

Ania Maliszewska i Sebastian Stasiak ponownie mistrzami Polski seniorów w pięcioboju nowoczesnym!!! Żoliborzanie okazali się bezkonkurencyjni w mistrzostwach Polski zakończonych 29 września w Drzonkowie. Tytuł wicemistrza wśród juniorów, co ogromnie cieszy, wywalczył Jakub Szmytke. W konkurencji sztafet mix Natalia Hachulska i Sebastian Stasiak również wywalczyli srebro! Na pięciobój nowoczesny składa się pięć dyscyplin sportu: pływanie, szermierka, jazda konna- skoki i bieg ze strzelaniem. Sylwetki naszych mistrzów przybliżymy w kolejnych numerach Informatora.

W dniach 07-12 października, w Ciechocinku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie. Brązowy medal w kategorii do 75 kg wywalczył zawodnik Żoliborskiej Szkoły Boksu – Tomasz Chmiel.

Zakończyła się 52 Warszawska Olimpiada Młodzieży – doroczna rywalizacja sportowa szkół i dzielnic w roku 2018/2019. Uroczysty finał Olimpiady odbył się w czwartek, 10 października w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Bielany. Żoliborskie szkoły uplasowały się wysoko w poszczególnych kwalifikacjach.