11-12-2018

XXIII Żoliborski Bieg Mikołajkowy

Żoliborski Bieg Mikołajkowy ma już ponaddwudziestoletnią tradycję. Po raz kolejny odbył się w grudniową niedzielę (09.12.) na terenie KS Spójnia oraz Pasa Nadwiślańskiego. Deszcz nie oszczędzał biegaczy i kibiców, którzy pojawili się na starcie w licznej grupie.

Wiele osób przybyło w stroju Św. Mikołaja, co sprawiło radość dzieciom uczestniczącym w imprezie. Mimo braku śniegu, odczuwalny był klimat zbliżających się świąt. Imprezę rozpoczęły biegi dzieci na dystansach 250 m, 500 m, 750 m i 1000 m. O godzinie 12.00 dorośli wystartowali na 10 km. Bieg ukończyło blisko 400-tu zawodników. Tak jak w roku ubiegłym, zwycięzcą biegu został Mateusz Kondej, który osiągnął czas 32:23. Drugi na mecie z czasem 33:46 zameldował się Sergiusz Sobczyk, a trzecie miejsce w czasie 35:05 zajął Jan Popławski. Wśród Pań zwyciężyła Joanna Pomorska (40:46), na drugim miejscu uplasowała się Justyna Śliwiak (41:03), a podium uzupełniła Anna Bolewska (43:23). Dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach czekały nagrody, a dla wszystkich uczestników ciepła grochówka.