14-11-2019

Mali piłkarze uczcili Dzień Niepodległości na Żoliborzu

XI Żoliborski Turniej Niepodległości w piłce nożnej na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych naszej dzielnicy. W tym roku, w świąteczny poniedziałek (11 listopada) rywalizowało 16 drużyn, czyli prawie 100 małych piłkarzy z rocznika 2011. Turniej, rozgrywany w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 267, rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Paweł Michalec.

Gra toczyła się na trzech sektorach hali i obfitowała w niesamowite emocje, zwroty akcji, mnóstwo goli i parad bramkarskich oraz żywiołowy doping rodziców. Zwycięzcą zawodów została drużyna UKS Irzyk 2 z warszawskiego Bemowa, drugie miejsce zajął zespół UKS Irzyk 1, a na trzecim stopniu podium stanęła drużyna UKS Grom (Wola). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale i okolicznościowe koszulki oraz słodki poczęstunek.