pl en de fr
24-06-2020

Płatne parkowanie na Żoliborzu

Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na wykonanie analiz i badań parkingowych na terenie Żoliborza. Efektem ma być kompleksowy dokument stanowiący punkt wyjścia do rozmowy o rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na terenie dzielnicy.

Zgodnie z zamówieniem, wykonawca ma przeprowadzić analizę potrzeb parkingowych mieszkańców, inwentaryzację obowiązującej organizacji ruchu i nieprawidłowości w parkowaniu oraz przedstawić propozycję zmian w organizacji ruchu. Całość ma zostać ukończona listopadzie br. Jednym z kluczowych elementów zadania mają być konsultacji społeczne z mieszkańcami Żoliborza, których organizacja planowana jest jesienią.

Jesienią 2019 roku Rada Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy jednogłośnie przegłosowała stanowisko, w którym poparła wprowadzenie SPPN na terenie całej dzielnicy. Nowo wytyczony obszar miałby się oprzeć o fragment al. Prymasa Tysiąclecia, al. Armii Krajowej, most Grota-Roweckiego i Wisłę. Od południa (nasypy kolejowe linii 509 i 20) stykałby się ze strefą obecną i rozszerzeniem o Wolę.

Więcej informacji: https://zdm.waw.pl/aktualnosci/platne-parkowanie-na-zoliborzu-najpierw-analizy/

 

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza