pl en de fr
20-07-2020

Miesiąc opóźnienia w rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 65 przy ul. Mścisławskiej

Nie we wrześniu, a w październiku 2020 roku uczniowie wprowadzą się do nowych klas Szkoły Podstawowej nr 65 przy ul. Mścisławskiej 1. W wyniku absencji pracowniczych spowodowanych COVID-19, pojawiły się trudności z utrzymaniem tempa prac na budowie, a niektóre zakontraktowane przez wykonawcę zamówienia docierają z miesięcznym opóźnieniem.

Opóźnienia w dostawie zamówień na plac budowy wynikały z mniejszej wydajności produkcyjnej fabryk, spowodowanej ograniczeniem wymiaru czasu pracy i zmniejszeniem liczby pracowników z powodu koronawirusa. Wpłynęło to na opóźnienie dostaw do kontrahentów, w tym wykonawcy rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 65Wykonawca zatrudniał także pracowników z Ukrainy, którzy - po ogłoszeniu stanu epidemii COVID-19 - w znacznej części zdecydowali się na powrót do kraju. Roboty prowadzone więc były w zmniejszonych składach osobowych. W efekcie tych wszystkich czynników nastąpiły trudności z utrzymaniem tempa prac na budowie.

Znaczący wpływ na opóźnienie w realizacji harmonogramu budowy miała także zmiana trybu pracy jednostek odpowiedzialnych za odbiory techniczne i dostawę mediów jak MPWiK, Veolia czy Innogy. Instytucje te nie dotrzymywały terminów działania wynikających z przepisów, co wprowadzało dodatkową dezorganizację na budowie i niemożność zakończenia wybranych fragmentów inwestycji.

Z uwagi na czynniki niezależne od wykonawcy, Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st Warszawy podpisał aneks do umowy przedłużający termin zakończenia robót do 31 lipca 2020 roku. W efekcie, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nowego budynku także będzie opóźnione, dlatego oddanie dodatkowej przestrzeni uczniom SP nr 65 może nastąpić dopiero w październiku 2020 roku.

- Z przyczyn niezależnych zarówno od wykonawcy, jak i od nas, rozbudowa szkoły opóźni się o miesiąc. Uczniowie zasiądą w nowych ławach szkolnych dopiero w październiku. Zyskają jednak dobrze wyposażoną sale komputerową, ponadto w każdej klasie oraz w świetlicy zamontowana będzie tablica multimedialna z ruchomym zawieszeniem, głośnikami i projektorem na wysięgniku. Każda z sal będzie miała dostęp do bezprzewodowego łącza internetowego, a nauczyciele będą mogli w pracy dydaktycznej korzystać z zamówionych w tym celu laptopówmówi Paweł Michalec, burmistrz dzielnicy Żoliborz.

Nowy budynek posiadać będzie dziewięć dodatkowych oddziałów i ma pomieścić 225 dzieci oraz 20 osób personelu. Znajdą się tam, poza salami szkolnymi, sale gimnastyczne, sala komputerowa,  pomieszczenia zaplecza kuchennego (rozdzielnia posiłków i zmywalnia), świetlica-aneks jadalny, pomieszczenia biurowe i techniczne. Wybudowany zostanie także plac zabaw dla dzieci. Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy pozyskał dodatkową kwotę 3,5 mln zł na jej rozbudowę, a wartość realizowanych umów dla tej inwestycji opiewa na 13 mln 700 tys. zł.

SP 65 1

SP 65 2

SP 65 3

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza