pl en de fr

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy powiększy się o dodatkowy lokal przy ul. Popiełuszki 11. Będący w zasobach ZGN Żoliborz lokal o powierzchni 183,65 m2 zostanie dostosowany do potrzeb działalności placówki pomocy społecznej. Na jego adaptację przeznaczono w 2021 roku 330 tys. zł.

Boiska Zespołu Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego przy ul. Felińskiego 13 przejdą kompleksowy remont. Środki finansowe przyznane Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy przez Radę Miasta umożliwią rozpoczęcie inwestycji jeszcze w 2021 roku. Obejmie ona pełną modernizację dwóch boisk wielofunkcyjnych wraz z utworzeniem miejsca do pchnięcia kulą, bieżni ze skocznią w dal z oraz zagospodarowanie terenów zielonych.

Żoliborskie szkoły ponadpodstawowe: LXIV Liceum Ogólnokształcące im. S.I. Witkiewicza oraz Technikum Elektroniczne nr 3 im. Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel” uplasowały się w gronie najlepszych szkół w Polsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących i Techników 2021 i zdobyły tytuł „Złotej Szkoły”.

Rada Miasta przyznała Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy środki finansowe na generalny remont pomieszczenia przy ul. Mickiewicza 22, w którym znajdować będzie się tymczasowa siedziba Domu Kultury na Żoliborzu. Rozpoczęły się już prace nad ogłoszeniem przetargu, który wyłoni wykonawcę tego remontu.

Od wtorku, 23 marca rozpoczynamy dystrybucję chirurgicznych maseczek ochronnych dla mieszkańców dzielnicy. Dzielnica Żoliborz m.st. Warszawy otrzymała ich łącznie 200 tys. 300 sztuk. Każdy z Żoliborzan otrzyma po 4 maseczki, a odebrać je można w jednym z 21 punktów dystrybucyjnych na terenie dzielnicy. Maseczki są bezpłatne.

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza