Z życia dzielnicy

W poniedziałek, 24 lutego na przebudowaną ulicę Rydygiera, na odcinku od ulicy Przasnyskiej do ulicy Powązkowskiej, wyjedzie autobus linii 321. Wprowadzane przez Zarząd Transportu Miejskiego zmiany w komunikacji publicznej obejmą obsługą mieszkańców osiedli położonych po zachodniej stronie ul. Powązkowskiej (Żoliborz Artystyczny).

Ukończona została budowa 246-metrowego odcinka ulicy Ludwika Rydygiera na warszawskim Żoliborzu, który połączy Żoliborz Południowy z ulicą Powązkowską. Brakujący odcinek ul. L. Rydygiera, przy którym powstała część osiedla Żoliborz Artystyczny zrealizowała firma Dom Development w porozumieniu z Urzędem Dzielnicy Żoliborz, który przejmie jego zarządzanie. Inwestor wraz z Burmistrzem Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy dokonali dziś oficjalnie uroczystego otwarcia fragmentu ulicy.

Na Żoliborzu z sukcesem działa Teatr Komedia, Warszawska Szkoła Filmowa, znajdują się tutaj piękne plenery i budynki, wśród których realizowanych jest najwięcej w Warszawie zdjęć filmowych. Dzielnica słynie też ze znamienitych mieszkańców, artystów mocno zaangażowanych w rozwój kultury miejskiej, ogólnokrajowej oraz światowej. Potencjał ten dostrzegł Burmistrz Dzielnicy Żoliborz, który zainicjował powołanie Zespołu Doradców ds. Rozwoju Kultury w Dzielnicy Żoliborz.

Od poniedziałku, 3 lutego klienci Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, będą mogli korzystać z nowego Biura Obsługi Interesanta. Całkowicie przebudowane i wyremontowane pod kątem potrzeb obsługi klienta pomieszczenie biurowe, oddano właśnie do użytku.

We wtorek, 28 stycznia, w Zespole Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego odbyła się debata, będąca częścią projektu realizowanego przez uczniów i nauczycieli szkoły na ul. Felińskiego 13, pod hasłem „Ratujmy naszą planetę”. Celem projektu, który będzie realizowany będzie do maja 2020 roku, jest edukacja młodzieży w zakresie zagrożeń środowiska we współczesnym świecie oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan naszej planety.