Z życia dzielnicy

Pięć tysięcy maseczek uszyli w ramach wolontariatu harcerze z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Warszawa Żoliborz, które za pośrednictwem Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy przekazane zostały potrzebującym mieszkańcom Żoliborza. Szycie maseczek odbywało się w ramach akcji #żoliborzszyjemaseczki i #stołeczneszyciemaseczek.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Żoliborza za udział w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, frekwencja w Warszawie wyniosła 73,25%, a na Żoliborzu 77,57%, co daje naszej dzielnicy czwartą pozycję za Wilanowem, Wesołą oraz Wawrem. Głos w naszej dzielnicy oddało 32 197 osób.

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy Administracji i Obsługi! Drodzy Uczniowie!

Dokładnie miesiąc minął od rozpoczęcia prac na ulicy Kaliny Jędrusik. W tym czasie uszkodzone płyty chodnikowe zostały wymienione, założono nowe zieleńce. Posadzone zostały drzewa oraz liczne krzewy. Wkrótce ustawione będą płotki zabezpieczające zieleń przed dewastacją.

Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na wykonanie analiz i badań parkingowych na terenie Żoliborza. Efektem ma być kompleksowy dokument stanowiący punkt wyjścia do rozmowy o rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na terenie dzielnicy.