pl en de fr
12-03-2021

Superbohaterowie z przedszkola Do- Re- Mi

Grupa 5- i 6-latków z żoliborskiego Przedszkola nr 197 Do- Re- Mi, dołączyła do międzynarodowego programu edukacyjnego FAST Heroes 112. Dzieci w prosty i przystępny sposób uczą się o najbardziej charakterystycznych objawach udaru mózgu oraz dowiadują kiedy i dlaczego należy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Pomysłodawcy programu – Inicjatywa Angels – od lat prowadzą działania mające na celu poprawę jakości leczenia pacjentów z udarem oraz zwiększenia liczby oddziałów udarowych w Polsce i na świecie. Z obawy przed zakażeniem koronawirusem bądź z obawy o utrudniony dostęp do szpitali i lekarzy wiele osób lekceważy objawy, próbując je przeczekać. Sytuację pogarsza również niewystarczająca wiedza  i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu, które powinni znać wszyscy członkowie rodziny, w tym dzieci. Jak przypominają eksperci, czas oraz szybkość reakcji w sytuacji podejrzenia udaru mózgu mają fundamentalne znaczenie.

W odpowiedzi na ten problem powstał wyjątkowy program skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1-3, który z początkiem marca ruszył w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w ramach polskiej edycji międzynarodowej akcji edukacyjnej FAST Heroes 112. Do programu przystąpiło już ponad 250 placówek oświatowych i ponad 10 000 dzieci w całej Polsce, w tym żoliborskie przedszkole Do- Re- Mi.

Dzieci w wieku przedszkolnym powinny nauczyć się odpowiednich reakcji w różnych sytuacjach, w tym w sytuacjach zagrożenia życia. Ważne jest, aby umiały reagować jak najszybciej, odruchowo, działać i mieć wypracowane prawidłowe nawyki. Naszą misją jako przedszkola, jest także starać się przygotować dzieci do bezpiecznego i samodzielnego radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. Projekt, dodatkowo kładzie nacisk na uwrażliwianie dzieci na potrzeby osób starszych, dziadków, z którymi dzieci spędzają dużo czasu, stąd właśnie nasze zainteresowanie tą akcją – mówi Małgorzata Pacuła, dyrektorka Przedszkola nr 197.

Program FAST Heroes 112 został opracowany przez Wydział Polityki Edukacyjnej i Społecznej Uniwersytetu Macedońskiego oraz międzynarodowe grono specjalistów, metodyków nauczania i ekspertów medycznych. Cała niezbędna wiedza, w formie atrakcyjnych materiałów edukacyjnych, została zebrana na stronie www.fastheroes.com. Członkowie Załogi FAST są charyzmatyczni dziadkowie, babcia oraz ich wnuczek Timmy, którzy wciągając dzieci do wspólnej zabawy uczą ich nowych umiejętności i skłaniają do nabywania nowych doświadczeń. A dzięki prawidłowej reakcji dzieci mogą zostać Superbohaterem.

Główna strona programu edukacyjnego: www.fastheroes.com

Bohaterowie Zalogi FAST 112

Superbohaterowie z Przedszkola Do Re Mi

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza