pl en de fr
22-03-2021

Maseczki ochronne dla Żoliborzan do odbioru w 21 punktach

Od wtorku, 23 marca rozpoczynamy dystrybucję chirurgicznych maseczek ochronnych dla mieszkańców dzielnicy. Dzielnica Żoliborz m.st. Warszawy otrzymała ich łącznie 200 tys. 300 sztuk. Każdy z Żoliborzan otrzyma po 4 maseczki, a odebrać je można w jednym z 21 punktów dystrybucyjnych na terenie dzielnicy. Maseczki są bezpłatne.

Maseczki chirurgiczne przekazane Dzielnicy Żoliborz pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Łącznie cała Warszawa otrzymała 7 mln 142 tys. maseczek ochronnych i wydawane one będą w 234 lokalizacjach na terenie całego miasta.

- Dystrybucję na Żoliborzu zorganizowaliśmy bardzo sprawnie. Jednego dnia po południu przyszła do nas informacja, aby punkty wydawania maseczek przygotować, a następnego w południe już mieliśmy gotową listę 21 miejsc. Ogromne wsparcie otrzymaliśmy od żoliborskich Spółdzielni Mieszkaniowych, które bardzo szybko zareagowały na naszą prośbę i chętnie przyłączyły się do tej akcji. Zależało nam, aby tych punktów było jak najwięcej, aby mieszkańcy odbierając maseczki, czuli się bezpiecznie i mogli zachować odpowiedni dystans społeczny. Dziękujemy także wolontariuszom, którzy wpierają naszą akcję i dostarczają maseczki do potrzebujących osób – mówi Renata Kozłowska, zastępca burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Punkty odbioru maseczek na Żoliborzu są zlokalizowane m.in. w  Ośrodku Pomocy Społecznej, Środowiskowym Domu Samopomocy, Ośrodku Sportu i Rekreacji, punktach Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, Centrum Lokalnym i Miejscu Aktywności Lokalnej oraz w bibliotekach. Do akcji włączyły się także administracje żoliborskich Warszawskich Spółdzielni Mieszkaniowych, które będą je dystrybuować wśród swoich mieszkańców.

Dodatkowo maseczki ochronne zostały przekazane do 12 żoliborskich przedszkoli publicznych. 1532 wychowanków przedszkoli otrzyma swój przydział maseczek od wychowawców swojej grupy. Natomiast ich rodziny powinny nadal zgłosić się po odbiór do jednego z 21 wyznaczonych punktów dystrybucji.

Kompletna lista wraz z godzinami, w których punkty są czynne, dostępna jest w załączniku. 

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza