pl en de fr
23-03-2021

Przygotowujemy siedzibę żoliborskiego Domu Kultury

Rada Miasta przyznała Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy środki finansowe na generalny remont pomieszczenia przy ul. Mickiewicza 22, w którym znajdować będzie się tymczasowa siedziba Domu Kultury na Żoliborzu. Rozpoczęły się już prace nad ogłoszeniem przetargu, który wyłoni wykonawcę tego remontu.

Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy otrzymał środki w wysokości 103 tys. zł do wykorzystania w 2021 roku. Generalny remont obejmie parterowy lokal przy ul. Mickiewicza 22, na który składa się 7 pomieszczeń o łącznej powierzchni 86,82 mkw. Ma on służyć jako zaplecze administracyjno-biurowe powoływanej instytucji kultury.

Dzielnica Żoliborz, jako jedyna nie ma swojego Domu Kultury. Dlatego tak szybko jak to będzie możliwe chcielibyśmy zainaugurować działalność tej instytucji na Żoliborzu, w oparciu o zasady powoływania i działania instytucji kultury reguluje Ustawa z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 194).

Mam nadzieję, że tymczasowa siedziba pozwoli nam na uruchomienie działalności kulturalnej dla mieszkańców Żoliborza. Chcielibyśmy przy tym korzystać z już istniejącej na Żoliborzu infrastruktury, która umożliwi organizację różnego rodzaju wydarzeń, od dużych imprez, poprzez klubowe spotkania, do wszelkiego rodzaju kameralnych warsztatów i spotkań tematycznych. Chciałbym, aby wachlarz propozycji i pomysłów skierowany był do różnorodnych gustów odbiorcówoferty kulturalnej– mówi Paweł Michalec, burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Docelowa siedziba Domu Kultury będzie mieściła się przy ul. Śmiałej 21, jednej z najstarszych ulic Żoliborza. W 2020 roku przeprowadzona została inwentaryzacja architektoniczno-budowlana budynku na potrzeby dostosowania na Dom Kultury. Zawiera ona ocenę stanu technicznego obiektu z podziałem na jego elementy, lokalizację i stan uszkodzeń. W kolejnych etapach planujemy przeprowadzenie konkursu architektonicznego na koncepcję funkcjonalno-użytkową, a następnie przebudowę budynku.

 

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza