Z życia dzielnicy

Biorąc udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) przez Internet, nie tylko realizujesz obywatelski obowiązek, ale również masz szansę na spełnienie motoryzacyjnego marzenia! Główną nagrodą loterii NSP 2021 są samochody osobowe. Oprócz auta można wygrać również bony na zakupy o wartości 500 zł lub 1000 zł.

Fundacja My Obywatele Unii Europejskiej, przy współpracy z Warszawską Izbą Gospodarczą, zaprasza na internetową prapremierę filmu pt. „Wielkie samorządowe czytanie Polskiego Projektu Konstytucji dla Europy W.B. Jastrzębowskiego z 1831 roku”. Do wspólnego czytania został zaproszony również Paweł Michalec, burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy poszukuje 6 kandydatów na płatne praktyki absolwenckie. Oferujemy praktyki absolwentom w 6 wydziałach urzędu: Architektury i Budownictwa, Infrastruktury, Kultury i Promocji, Nieruchomości, Obsługi Mieszkańców oraz w Wydziale Organizacyjnym.

Po walce z ciężką chorobą odszedł od nas Jarosław Zieliński. Człowiek kultury, wspaniały varsavianista, autor wielu cennych publikacji o Warszawie. Jako współautor przewodnika po Żoliborzu, otrzymał Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy.

W imieniu Rady, Zarządu i Pracowników Urzędu Dzielnicy Żoliborz dziękujemy za wszystko.
Cześć Jego Pamięci!

Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy przyjął w czwartek, 29 kwietna uchwałę w sprawie wystąpienia do Prezydenta m.st. Warszawy z wnioskiem o powołanie Przedszkola nr 466 i Szkoły Podstawowej nr 396 przy ul. Anny German. To kolejny milowy krok, dzięki któremu przyśpieszą prace nad otwarciem dwóch nowych placówek dydaktycznych dla dzieci na Żoliborzu.